1. Riston Hölkkä 2.11.1980

M P16 N T16 H78 Joukkueet 3 x 11,2 km Perhejoukkueet 3 x 7,8 km

Tulokset puutteelliset. Osanottajia: Noin 80. Keli talvinen, runsaasti lunta reitillä. Muistopalikan puu: Mänty.

Miehet: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Risto Nuuros Suomusjärven Sisu 41:02
2. Aulis Vesa Kiikala 43:55
3. Arto Kuukka Salon Viesti 44:15
4. Matti Mäkirinne Suomusjärven Sisu 45:09
5. Antero Tocklin Kiskon Työväen Urheilijat 45:18
6. Mauri Sinnelä Suomusjärven Sisu 46:02
7. Reino Sinnelä Suomusjärven Sisu 46:31
8. Veikko Nuuros Suomusjärven Sisu 46:57
9. Jorma Laaksonen Kiskon Työväen Urheilijat 47:07
10. Markku Lietzén Suomusjärven Sisu 49:42
11. Teppo Mäkirinne Suomusjärven Sisu 49:49
12. Tero Määttänen Suomusjärven Sisu 50:28
13. Pekka Määttänen Suomusjärven Sisu 50:55
14. Kimmo Flinck Kiskon Työväen Urheilijat 51:13
15. Kari Aflecht Suomusjärven Sisu 51:34
16. Osmo Jokinen Suomusjärven Sisu 51:51

Pojat 16: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Juha Anttila Suomusjärven Sisu 32:04
2. Timo Parttimaa Suomusjärven Sisu 38:06
3. Sakari Parttimaa Suomusjärven Sisu 38:07
4. Asko Määttänen Suomusjärven Sisu 44:46
5. Esko Parttimaa Suomusjärven Sisu 51:26
6. Mika Tuominen Suomusjärven Sisu 59:05
? Mikko Mielikäinen Suomusjärven Sisu 1:06:40
? Jarmo Villman Suomusjärven Sisu ?
? Antti Koski Suomusjärven Sisu ?
? Pekka Koski Suomusjärven Sisu ?

Naiset: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Riitta Ynnilä Suomusjärven Sisu 33:12
2. Anneli Sinnelä Suomusjärven Sisu 34:44
3. Elise Lietzén Suomusjärven Sisu 36:34
4. Seija Määttänen Suomusjärven Sisu 43:21
5. Liisa Nuuros Suomusjärven Sisu 44:53
6. Terttu Mielikäinen Suomusjärven Sisu 49:24
7. Tarja Koski Suomusjärven Sisu 1:16:26

Tytöt 16: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Tiina Rödlin Kiskon Kiskojat 40:44
2. Arna Määttänen Suomusjärven Sisu 45:21
3. Sirkku Yrjölä Suomusjärven Sisu 50:23
4. Marja-Leena Suomi Suomusjärven Sisu 50:23
5. Marja Auranen Suomusjärven Sisu 52:08
6. Anu Lietzén Suomusjärven Sisu 52:10
7. Minna Jauhiainen Suomusjärven Sisu 1:01:51
8. Marianne Suomi Suomusjärven Sisu 1:01:51
9. Satu Erikäinen Suomusjärven Sisu 1:01:51
10. Tarja Villman Suomusjärven Sisu 1:23:46
11. Mari Mielikäinen Suomusjärven Sisu 1:23:46

Hölkkä 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Alfons Rödlin Kiskon Kiskojat 33:23
2. Ari Rinne Suomusjärven Sisu 37:51
3. Erkki Ervasto Suomusjärven Sisu 39:43
4. Mika Flinck Kiskon Työväen Urheilijat 43:38
5. Tapani Ynnilä Suomusjärven Sisu 44:55
6. Timo Virtanen Salon Vilpas 49:13
7. Annikki Aaltonen Suomusjärven Sisu 55:24
8. Helena Aaltonen Suomusjärven Sisu 55:24
? Onerva Villman Suomusjärven Sisu ?

Joukkueet 3 x 11,2 km

1. Suomusjärven Sisu I 2:13:08
Risto Nuuros, Matti Mäkirinne, Veikko Nuuros

2. Puutyöliike R. Sinnelä 2:23:28
Mauri Sinnelä, Reino Sinnelä, Pekka Määttänen

3. Kiskon Työväen Urheilijat 2:23:38
Antero Tocklin, Jorma Laaksonen, Kimmo Flinck

4. Suomusjärven Sisu II 2:29:59
Markku Lietzén, Teppo Mäkirinne, Tero Määttänen

Perhejoukkueet 3 x 7,8 km

1. Parttimaa 2:07:39
Timo, Sakari, Esko

2. Määttänen 2:13:28
Seija, Arna, Asko

3. Mielikäinen 3:19:50
Terttu, Mikko, Mari

4. Villman 3:26:29
Onerva, Jarmo, Tarja

5. Koski 3:39:47
Tarja, Antti, Pekka