38. Riston Hölkkä 5.11.2017

M M40 M50 M60 M70 P16 P13 P10 N N40 N50 T16 T13 T10 H112 H78 H30 Kävelijät, ilman aikaa

Sää: Pilvipouta. Osanottajia: 119. Muistopalikan puu: Kirsikkapuu. Kuvia

Miehet: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 81 Jukka Salo Kenttäurheilijat-58 39:33
2. 82 Mikko Marttinen Sanomain Kerho 42:45 +3:12
3. 11 Samuli Salmenoja 43:54 +4:21
4. 16 Nico Kerkola Suomusjärven Sisu 55:14 +15:41
5. 18 Teemu Kerkola Suomusjärven Sisu 55:17 +15:44
6. 35 Niklas Andersson 56:25 +16:52
7. 17 Riku Kerkola Suomusjärven Sisu 57:28 +17:55

Miehet 40: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 34 Harri Laaksonen Muurlan Vihuri 43:06
2. 51 Janne Salo Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 46:35 +3:29
3. 39 Mikko Yli-Jaukkari Loimaan Leisku 48:21 +5:15
4. 24 Tapio Rautell Vihdin Viesti 49:17 +6:11
5. 47 Sakari Parttimaa Suomusjärven Sisu 50:32 +7:26
6. 54 Magnus Kevin Tenala IF 51:11 +8:05
7. 8 Pasi Saastamoinen Halikon Hakoniskat 55:44 +12:38

Miehet 50: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 45 Pekka Leppänen Mellilä 32:06
2. 25 Mauri Mikkola Liedon Luja 34:34 +2:28
3. 72 Markku Kaartinen Angelniemen Ankkuri 34:50 +2:44
4. 27 Timo Syrjälä Somerniemen Veikot 35:20 +3:14
5. 80 Veikko Tolvanen Sammatti 50:42 +18:36

Miehet 60: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 83 Lasse Laaksonen Suomusjärven Sisu 35:31
2. 23 Kaj Söderholm Sjundeå IF 39:31 +4:00
3. 32 Keijo Lamminpää Nousiaisten Susi 40:33 +5:02
4. 73 Timo Peltomaa Karjaan Ura 45:20 +9:49
5. 9 Raimo Rennicke Hyvinkää 49:58 +14:27

Miehet 70: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 20 Markku Veijalainen Sporttiveteraanit 39:40
2. 22 Erkki Korhonen Lohja 40:12 +32
3. 21 Aimo Peltonen Salon Vilpas 48:10 +8:30
4. 38 Juha Punta Kiskon Kiskojat 52:48 +13:08
5. 42 Teuvo Hietamäki Raisio 53:50 +14:10

Pojat 16: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 5 Sauli Siltanen Perniön Urheilijat 39:48

Pojat 13: 3,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 33 Aarni Eijs Salon Vilpas 11:55
2. 6 Tero Korpi Kenttäurheilijat-58 12:49 +54
3. 37 Benjamin Andersson Team Andersson 14:49 +2:54

Pojat 10: 1,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 14 Jens-Aarne Kero IF Raseborg 4:15
2. 76 Ville Elovaara Angelniemen Ankkuri 4:20 +5

Naiset: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 4 Saara Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 29:30
2. 60 Sanni Kivelä Angelniemen Ankkuri 32:10 +2:40
3. 44 Riikka Aakula Halikon Hakoniskat 34:46 +5:16
4. 71 Selja Kaartinen Angelniemen Ankkuri 34:50 +5:20
5. 65 Siiri Siikarla Angelniemen Ankkuri 42:04 +12:34
6. 15 Annabella Nummelin 43:50 +14:20
7. 10 Sanna Salmenoja 43:59 +14:29

Naiset 40: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 78 Heli Elovaara Angelniemen Ankkuri 38:51
2. 49 Outi Helkama 42:01 +3:10
3. 74 Marja Lahtinen Muurlan Vihuri 46:20 +7:29

Naiset 50: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 50 Satu Salokannel Halikon Hakoniskat 39:36
2. 43 Marja-Leena Nikander 43:53 +4:17
3. 40 Anneli Vuorinen Lohja 46:38 +7:02

Tytöt 16: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 48 Veera Helkama Salon Vilpas 39:59
2. 69 Sofia Piispa Salon Vilpas 42:07 +2:08
3. 26 Katri Veikkola Somerniemen Veikot 42:09 +2:10

Tytöt 13: 3,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 67 Karoliina Olli Yläneen Kiri 12:53
2. 13 Fanny Kero IF Raseborg 12:53 +0
3. 77 Emma Elovaara Angelniemen Ankkuri 14:50 +1:57
4. 31 Ella Råstedt Esbo IF 15:23 +2:30

Tytöt 10: 1,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 57 Miina Lehtinen Angelniemen Ankkuri 5:29
2. 56 Martta Lehtinen Salon Vilpas 5:36 +7
3. 62 Katarina Kovasin 6:47 +1:18
4. 36 Tovemarie Andersson Team Andersson 7:01 +1:32
5. 61 Aleksandra Kovasin 7:15 +1:46

Hölkkä 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 79 Matti Yliluikki Suomusjärven Sisu 46:55
2. 63 Harri Latvala Rajamäen Rykmentti 53:01 +6:06
3. 3 Ilkka Ratamo Halikon Hakoniskat 53:19 +6:24
4. 2 Jorma Pitkänen Halikon Hakoniskat 55:06 +8:11
5. 41 Timo Hellberg Kirjakkalan Alku 56:56 +10:01

Hölkkä 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 30 Roope Ekman 34:02
2. 29 Rasmus Ekman 34:26 +24
3. 55 Kaj Raute Suomusjärven Sisu 34:42 +40
4. 64 Altti Järvenpää Kiskon Kiskojat 37:02 +3:00
5. 46 Joni Karonen Salo 38:42 +4:40
6. 28 Rauno Ekman 38:47 +4:45
7. 75 Mika Juva Muurlan Vihuri 39:08 +5:06
8. 12 Jussi Koskinen Suomusjärven Sisu 40:17 +6:15
9. 66 Simo Rinne Perttelin Peikot 40:58 +6:56
10. 53 Riitta Lehtinen Perniö 41:24 +7:22
11. 68 Harri Elovaara Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 43:29 +9:27
12. 19 Jorma Tiiri Loimaa 45:13 +11:11
13. 58 Susanna Jänkälä Angelniemen Ankkuri 1:00:40 +26:38
14. 70 Airi Mäkinen Uskelan Urhot 1:02:51 +28:49

Hölkkä 3,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 7 Mika Korpi Runners Club 13:19

Kävelijät, ilman aikaa

Osanottajia: 39

Nimi Nimi Nimi Nimi
Asko Määttänen Tuija Tuovinen Hannu Lucenius Iiris Määttänen
Ritva Ynnilä Mirva Laitinen Johanna Paajanen Tuija Hynell
Erpo Hynell Tiina Lietzén Timo Broman Tarja Helenius-Lempiäinen
Martti Lempiäinen K. Weurlander Terttu Ryyppö Marja Leino
Touko Tuominen Matti Ahonpää Tuomas Länkä Tarja Koski
Reino Koski Anja Poutanen Soile Malmgren Pauli Arbelius
Liisa Arbelius Liisa Vänskä Raimo Vänskä Timo Kokko
Kauko Harteva Antero Nikander Riikka Kovasin Kenneth Kovasin
Pentti Rantalaiho Merja Rantalaiho Wilhelmiina Kallio Jukka Olli
Usko Lind Reijo Mäkinen Risto Sailola