39. Riston Hölkkä 4.11.2018

M M40 M50 M60 M70 P16 P13 P10 N N40 N50 N60 T16 T13 T10 H112 H78 Kävelijät, ilman aikaa

Sää: Puolipilvinen. Osanottajia: 130. Muistopalikan puu: Euroopanlehtikuusi. Kuvia

Miehet: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 77 Jukka Salo Kenttäurheilijat-58 38:49
2. 10 Markus Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 41:40 +2:51
3. 21 Nico Kerkola Suomusjärven Sisu 42:15 +3:26
4. 70 Markku Elo Angelniemen Ankkuri 44:19 +5:30
5. 20 Teemu Kerkola Suomusjärven Sisu 47:44 +8:55
6. 67 Ivan Koshnikov 48:03 +9:14
7. 27 Jari Pajunen Perttelin Peikot 53:07 +14:18

Miehet 40: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 53 Jaakko Kero Turun Urheiluliitto 39:52
2. 73 Harri Laaksonen Muurlan Vihuri 44:08 +4:16
3. 50 Tapio Rautell Vihdin Viesti 50:10 +10:18
4. 8 Jouko Moukolainen 50:45 +10:53
5. 65 Magnus Kevin Tenala IF 51:11 +11:19

Miehet 50: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 28 Ilkka Ratamo Halikon Hakoniskat 35:15
2. 40 Sakari Parttimaa Suomusjärven Sisu 35:24 +9
3. 42 Arien Eijs Salo 46:33 +11:18

Miehet 60: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 64 Esko Suomalainen Päijät-Hämeen Aikuisurheilijat 31:32
2. 63 Lasse Laaksonen Suomusjärven Sisu 36:40 +5:08
3. 23 Harri Elovaara Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 37:11 +5:39
4. 43 Veikko Sivosavi Turku 39:13 +7:41
5. 39 Keijo Lamminpää Nousiaisten Susi 40:38 +9:06
6. 12 Raimo Rennicke Hyvinkää 48:02 +16:30
7. 15 Kaj Råstedt Run with Cancer 52:37 +21:05

Miehet 70: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 26 Roger Nystedt Esbo IF 35:45
2. 36 Kaj Söderholm Sjundeå IF 38:05 +2:20
3. 34 Erkki Korhonen Lohja 39:56 +4:11
4. 61 Kari Kallio Suomusjärven Sisu 43:43 +7:58
5. 81 Esko Mattila 55:51 +20:06
6. 32 Aimo Peltonen Salon Vilpas 59:07 +23:22

Pojat 16: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 30 Antti Reiman Angelniemen Ankkuri 32:19
2. 41 Aarni Eijs Salon Vilpas 32:32 +13
3. 74 Elmo Helenius Muurlan Vihuri 35:05 +2:46
4. 31 Joona Koski Suomusjärven Sisu 37:34 +5:15
5. 19 Juho Ylimaa Angelniemen Ankkuri 1:13:37 +41:18

Pojat 13: 3,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 25 Jens-Aarne Kero IF Raseborg 12:16
2. 37 Atte Kavonius Hiidenkiertäjät 13:18 +1:02

Pojat 10: 1,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 54 Onni Virtanen Angelniemen Ankkuri 4:22
2. 68 Ville Elovaara Angelniemen Ankkuri 4:24 +2

Naiset: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 47 Sara-Elise Ruokonen Kuusjoen Humu 31:44
2. 57 Riikka Aakula 35:33 +3:49
3. 58 Jonna Juva Angelniemen Ankkuri 36:14 +4:30
4. 85 Henna Yliluikki Angelniemen Ankkuri 37:40 +5:56
5. 82 Nina Tuukkanen 37:46 +6:02
6. 13 Hanna-Mari Ruotsalainen 38:28 +6:44
7. 17 Bettina Wikström Perniön Urheilijat 38:49 +7:05

Naiset 40: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 24 Jonna Elovaara Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 34:41
2. 5 Mari Anttonen Angelniemen Ankkuri 35:41 +1:00
3. 72 Elsi Helenius Muurlan Vihuri 43:01 +8:20
4. 4 Leila Ahonen Angelniemen Ankkuri 43:39 +8:58
5. 7 Rita Kekkonen Perttelin Peikot 44:01 +9:20
6. 6 Tanja Juva Muurlan Vihuri 55:43 +21:02

Naiset 50: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 66 Satu Salokannel Halikon Hakoniskat 38:35
2. 62 Minna-Maija Kemppi Vihdin Urheiluveteraanit 39:55 +1:20
3. 9 Marja-Leena Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 43:27 +4:52
4. 59 Marja Lahtinen Muurlan Vihuri 45:38 +7:03
5. 79 Anneli Vuorinen Lohja 46:07 +7:32
6. 29 Tuija Ratamo Halikon Hakoniskat 51:12 +12:37

Naiset 60: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 48 Riitta Ynnilä Suomusjärven Sisu 38:44
2. 83 Merja Tuukkanen 44:56 +6:12
3. 80 Pirkko Kalliola Maarian Mahti 49:05 +10:21
4. 2 Hilde Ahmaoja 1:08:09 +29:25

Tytöt 16: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 75 Sofia Piispa Salon Vilpas 40:00

Tytöt 13: 3,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 49 Karoliina Olli Yläneen Kiri 13:00
2. 78 Vilja Lehtonen Angelniemen Ankkuri 13:49 +49
3. 69 Emma Elovaara Angelniemen Ankkuri 14:04 +1:04
4. 3 Jutta Ahonen Angelniemen Ankkuri 14:14 +1:14
5. 14 Ella Råstedt Esbo IF 15:02 +2:02

Tytöt 10: 1,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 55 Emma Ynnilä Suomusjärven Sisu 5:13
2. 56 Elina Kuusisto Suomusjärven Sisu 5:32 +19
3. 84 Helmiina Anttonen Angelniemen Ankkuri 5:41 +28
4. 51 Katarina Kovasin 5:59 +46
5. 76 Kielo Salo Karkkilan Pojat 6:09 +56
6. 52 Aleksandra Kovasin 7:34 +2:21

Hölkkä 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 11 Saara Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 44:42
2. 86 Matti Yliluikki Suomusjärven Sisu 46:41 +1:59
3. 33 Riku Kerkola Suomusjärven Sisu 1:05:00 +20:18

Hölkkä 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. 71 Uolevi Nurmi Salon Vilpas 37:18
2. 45 Rauno Ekman 38:13 +55
3. 16 Tapani Vahlroos 38:25 +1:07
4. 60 Mika Juva Muurlan Vihuri 38:58 +1:40
5. 22 Nicke Andersson Tuomilinna 40:38 +3:20
6. 35 Jorma Tiiri Loimaa 44:49 +7:31
7. 46 Maria Koski Suomusjärven Sisu 44:51 +7:33
8. 44 Kauko Harteva Team Raju 45:49 +8:31
9. 18 Jari Ylimaa Muurlan Vihuri 49:47 +12:29
10. 38 Helena Vahlroos 52:25 +15:07

Kävelijät, ilman aikaa

Osanottajia: 45

Nimi Nimi Nimi Nimi
Asko Määttänen Iiris Määttänen Erja Mäki Erkki Mäki
Tuula Hynell Erpo Hynell Timo Broman Leena Sainio
Anja Poutanen Tiina Lietzén Maija-Leena Koivukari Seija Vigelius
Kari Vigelius Terttu Ryyppö Marja Leino Teuvo Hietamäki
Tarja Koski Krister Weurlander Tarja Helenius-Lempiäinen Martti Lempiäinen
Ilkka Salonen Kirsi Hiekkavuo Helmi Vendelin Juha Olli
Ismo Koski Tarja Ahonen Leena Vilen Marika Ahola
Riikka Kovasin Kenneth Kovasin Pentti Rantalaiho Merja Rantalaiho
Pauli Arbelius Liisa Arbelius Usko Lind Risto Sailola
Timo Peltomaa Emma Ylenius Vertti Ylenius Saku Ylenius
Laura Ylenius Anu Hirvikorpi Anne Hirvikorpi Marja-Leena Andelmin
Pekka Leppänen