« Kaikki tulokset Edellinen Seuraava

42. Riston Hölkkä 6.11.2022

M M40 M50 M60 M70 P16 P13 P10 N N40 N50 N60 T16 T13 T10 H112 H78 H3 Kävelijät, ilman aikaa

Sää: +8 °C, sadekuuroja. Osanottajia: 143. Muistopalikan puu: Liuskalehtikoivu (pirkkalankoivu). Kuvia

Miehet: 11,2 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 50 Antti-Pekka Niinistö Lahden Ahkera 36.21
2. 3 Artem Popov 37.32 +1.11
3. 89 Jukka Salo Karkkilan Pojat 38.56 +2.35
4. 92 Jere Kommio Angelniemen Ankkuri 39.37 +3.16
5. 6 Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri 40.13 +3.52
6. 2 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 42.19 +5.58
7. 45 Nico Kerkola Suomusjärven Sisu 42.31 +6.10
8. 46 Teemu Kerkola Suomusjärven Sisu 44.15 +7.54
9. 91 Axel Österholm Ekenäs IF 46.58 +10.37
10. 7 Tuukka Seger Länsi-Uudenmaan Urheilijat 47.16 +10.55
11. 56 Ivan Kalashnikov Kirkkonummi 49.12 +12.51
12. 4 Jääkarhu Iman 55.57 +19.36
13. 5 Mikko Lundell Suomusjärven Sisu 1.00.20 +23.59

Miehet 40: 11,2 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 10 Tom Perttala Velo Salo 47.04
2. 58 Magnus Kevin Tenala IF 52.33 +5.29
3. 65 Juha Seppänen Helsingin Jyry 54.41 +7.37
4. 8 Jelle van der Beek 1.02.59 +15.55

Miehet 50: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 13 Jaakko Kero Turun Urheiluliitto 26.38
2. 12 Harri Laaksonen Muurlan Vihuri 31.44 +5.06
3. 17 Teppo Jalonen Halikko 32.05 +5.27
4. 16 Tapani Vahlroos Salon Vilpas 33.23 +6.45
5. 14 Jouni Moukolainen Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 35.48 +9.10
6. 51 Tapio Rautell Vihdin Viesti 35.58 +9.20
7. 18 Tero Mäkinen Kaarinan Juoksuklubi 37.06 +10.28
8. 15 Kari Kantola Kilpisjärven Saana-Veikot 45.34 +18.56

Miehet 60: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 48 Markku Virta Loimaan Leisku 34.11
2. 47 Pekka Leppänen Mellilä 36.15 +2.04
3. 19 Jukka Pohjola Salon Vilpas 41.20 +7.09
4. 20 Lasse Laaksonen Suomusjärven Sisu 44.09 +9.58
5. 49 Antero Lehtoruusu Salon Viesti 46.18 +12.07

Miehet 70: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 55 Kaj Söderholm Sjundeå IF 43.49

Pojat 16: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 71 Onni Virtanen Angelniemen Ankkuri 30.56
2. 75 Leevi Söyrilä Angelniemen Ankkuri 31.04 +8

Pojat 13: 3 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 120 Akseli Änäkkälä Salon Vilpas 12.48
2. 83 Anselmi Anttonen Angelniemen Ankkuri 13.09 +21
3. 60 Emil Halkilahti Angelniemen Ankkuri 13.23 +35
4. 121 Perttu Ylänen 13.33 +45
5. 122 Rasmus Holmström Raseborg Trail Runners 14.25 +1.37
6. 90 Jussi Rouvali Kirjakkalan Alku 18.27 +5.39
7. 123 Viljami Lehtinen Angelniemen Ankkuri 25.36 +12.48

Pojat 10: 1 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 69 Benjamin Kero Turun Urheiluliitto 4.02
2. 102 Elmo Salmenoja MS Parma 4.17 +15
3. 104 Urho Salmenoja MS Parma 4.53 +51
4. 73 Mikko Elovaara Salon Vilpas 4.55 +53
5. 67 Felix Kero Turun Urheiluliitto 4.57 +55
88 Kuisma Salo Karkkilan Pojat 4.57 +55
7. 84 Aapeli Anttonen Angelniemen Ankkuri 5.11 +1.09
8. 103 Rufus Holmström Tenala IF 5.26 +1.24

Naiset: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 64 Henna Yliluikki Vanhan Littoistentien Fasaanit 35.02
2. 62 Hanna-Mari Ruotsalainen Suomusjärven Sisu 38.22 +3.20
3. 21 Elina Pohjavirta Velo Salo 39.56 +4.54
4. 22 Hanna Ylänen 41.03 +6.01
5. 79 Mindi Rossi 56.56 +21.54

Naiset 40: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 23 Jenni Lautiala Salon Vilpas 34.47
2. 25 Sara Lehtovuori Länsi-Uudenmaan Urheilijat 37.55 +3.08
3. 85 Mari Paganus-Anttonen Angelniemen Ankkuri 38.33 +3.46
4. 24 Nina Skinnari Kokemäki 47.54 +13.07

Naiset 50: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 52 Sari Koivu Liedon Luja 39.25
2. 57 Sari Eskolin Halikko 40.35 +1.10
3. 26 Elsi Helenius Muurlan Vihuri 42.28 +3.03
4. 27 Sirpa Vaaranmaa Velo Salo 47.56 +8.31

Naiset 60: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 28 Riitta Ynnilä Suomusjärven Sisu 41.44
2. 78 Tuija Lehtonen Liedon Luja 56.56 +15.12

Tytöt 16: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 29 Alisa Emaldynova Salon Vilpas 33.58
2. 30 Martta Lehtinen Angelniemen Ankkuri 36.38 +2.40
3. 31 Miina Lehtinen Angelniemen Ankkuri 45.12 +11.14
4. 61 Siiri Halkilahti Angelniemen Ankkuri 45.58 +12.00
5. 93 Matilda Tuomala Angelniemen Ankkuri 47.04 +13.06

Tytöt 13: 3 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 66 Paola Kero Turun Urheiluliitto 13.25
2. 86 Kielo Salo Karkkilan Pojat 13.38 +13
3. 76 Iida Söyrilä Angelniemen Ankkuri 13.53 +28
4. 82 Helmiina Anttonen Angelniemen Ankkuri 14.47 +1.22
5. 94 Rebekka Tuomala Angelniemen Ankkuri 15.31 +2.06

Tytöt 10: 1 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 68 Elena Kero Turun Urheiluliitto 4.11
2. 87 Kaisla Salo Karkkilan Pojat 4.38 +27
3. 105 Peppi Ylänen 5.41 +1.30
4. 106 Elsa Mustonen Karkkilan Pojat 5.51 +1.40

Hölkkä 11,2 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 35 Saara Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 42.24
2. 63 Matti Yliluikki Suomusjärven Sisu 44.26 +2.02
3. 32 Juha-Pekka Virta 57.22 +14.58
4. 80 Marko Roiko Sirkkulan Seniorit 59.29 +17.05
5. 53 Sanja Forsström Angelniemen Ankkuri 1.02.25 +20.01
6. 33 Jyrki Kuusisto Suomusjärven Sisu 1.02.26 +20.02
7. 34 Paula Pellonperä Karinaisten Kunto 1.06.59 +24.35
8. 36 Tommi Pellonperä Karinaisten Kunto 1.10.25 +28.01

Hölkkä 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 39 Jari Pajunen Perttelin Peikot 36.33
2. 95 Simo Tuomala Perttelin Peikot 38.02 +1.29
3. 77 Tapio Siikarla Perttelin Peikot 38.50 +2.17
4. 81 Rauno Ekman 41.44 +5.11
5. 59 Eija Halkilahti Angelniemen Ankkuri 44.13 +7.40
6. 41 Julia Kursu 46.12 +9.39
37 Antti Mäkinen 46.12 +9.39
8. 38 Elina Kuusisto Suomusjärven Sisu 47.33 +11.00
9. 43 Moona Virta 47.34 +11.01
10. 54 Anni Virtanen Suomusjärven Sisu 49.00 +12.27
11. 42 Marko Andsten 53.11 +16.38
12. 44 Susanna Jänkälä Angelniemen Ankkuri 53.39 +17.06
40 Juha-Pekka Niemi Kolmituote Ei aikaa

Hölkkä 3 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 124 Melvin Sandberg ÅIFK Friidrott 11.19
2. 125 Thomas Sandberg ÅIFK Friidrott 11.51 +32
3. 72 Sari Huuhka Angelniemen Ankkuri 19.55 +8.36
4. 74 Marjo Elovaara Salo 19.56 +8.37
5. 70 Merina Bergman Parainen 20.18 +8.59

Kävelijät, ilman aikaa

Osanottajia: 40

Nimi Nimi Nimi Nimi
Nina Amper Minna Virta Outi Kuusisto Anja Poutanen
Leena Sainio Tuula Taponen Tarja Ahonen Maija-Leena Koivukari
Tenho Hätönen Tiina Lietzén Sirkku Lindstedt Pirkko Ek
Tuija Tuovinen Hannu Lucenius Iiris Määttänen Asko Määttänen
Terttu Ryyppö Marja Leino Seija Vigelius Kari Vigelius
Reino Koski Tarja Koski Antti Koski Satu Laukkanen
Erkki Mäki Erja Mäki Lauri Sahla Pauli Arbelius
Touko Tuominen Antero Nikander Marja-Leena Nikander Krister Weurlander
Tommi Ynnilä Emma Ynnilä Kauko Harteva Usko Lind
Vilma Tetri Valtteri Tetri Eija Kupiainen Timo Peltomaa

« Kaikki tulokset Edellinen Seuraava