« Kaikki tulokset Edellinen

43. Riston Hölkkä 5.11.2023

M M40 M50 M60 M70 P16 P13 P10 N N40 N50 N60 T16 T13 T10 H112 H78 H3 Kävelijät, ilman aikaa

Sää: +8 °C, pouta. Osanottajia: 134. Muistopalikan puu: Päärynäpuu. Kuvia

Miehet: 11,2 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 61 Antti-Pekka Niinistö Lahden Ahkera 37.34
2. 2 Aku Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 38.46 +1.12
3. 19 Jukka Salo 38.53 +1.19
4. 4 Nico Kerkola Suomusjärven Sisu 40.41 +3.07
5. 3 Markus Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 43.59 +6.25
6. 71 Axel Österlund 44.11 +6.37
7. 5 Teemu Kerkola Suomusjärven Sisu 44.14 +6.40
8. 6 Tuukka Seger Länsi-Uudenmaan Urheilijat 46.28 +8.54

Miehet 40: 11,2 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 11 Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri 40.04
2. 73 Jukka Kero Turun Urheiluliitto 42.55 +2.51
3. 10 Tom Perttala Velo Salo 48.05 +8.01
4. 8 Mika Kerkola Suomusjärven Sisu 49.06 +9.02
5. 9 Petteri Jokinen Velo Salo 50.14 +10.10
6. 59 Magnus Kevin Tenholan Urheiluseura 53.14 +13.10
7. 90 Tapio Rautell Vihdin Viesti 53.16 +13.12
8. 79 Jelle van der Beek Velo Salo 59.09 +19.05
9. 35 Tero Mäkinen Kaarinan Juoksuklubi 59.39 +19.35
10. 7 Marko Mäkinen Muurlan Kiri 1.05.02 +24.58

Miehet 50: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 12 Jaakko Kero Turun Urheiluliitto 27.10
2. 14 Markku Salminen Velo Salo 36.37 +9.27
3. 63 Harri Latvala Rajamäen Rykmentti 38.28 +11.18
4. 13 Juha Vasarainen Angelniemen Ankkuri 41.18 +14.08
5. 83 Teppo Jalonen Halikko 41.32 +14.22
6. 46 Kimmo Landell Turun Urheiluliiton juoksukoulu 43.03 +15.53

Miehet 60: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 17 Tapani Vahlroos Salon Vilpas 33.36
2. 54 Markku Virta Loimaan Leisku 34.54 +1.18
3. 15 Eki Laitila Team Raju 35.27 +1.51
4. 53 Pekka Leppänen Mellilä 37.11 +3.35
5. 44 Harri Näppäri Loimaan Leisku 39.40 +6.04
6. 16 Jarmo Malinen Raisio 41.00 +7.24
7. 55 Rauno Ekman 42.08 +8.32

Miehet 70: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 56 Jouni Järvelä Isomustajärven Urheilijat 40.05
2. 48 Markku Juopperi Spove 46.22 +6.17

Pojat 16: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 25 Onni Virtanen Angelniemen Ankkuri 30.38
2. 67 Rasmus Holmström Raseborg Trail Runners 40.54 +10.16

Pojat 13: 3 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 27 Perttu Ylänen 13.43
76 Iiro Kuikka Salon Vilpas 13.43
3. 88 Topias Kivelä Angelniemen Ankkuri 18.30 +4.47

Pojat 10: 1 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 118 Benjamin Kero Turun Urheiluliitto 3.50
2. 121 Timo Pihl MS Parma 4.31 +41
3. 123 Kuisma Salo 4.36 +46
4. 117 Felix Kero Turun Urheiluliitto 4.41 +51
5. 120 Aito van der Beek Angelniemen Ankkuri 5.02 +1.12
122 Rasmus Kivelä Angelniemen Ankkuri 5.02 +1.12
7. 116 Rufus Holmström Tenala IF 5.22 +1.32
8. 112 Konsta Tapiola Angelniemen Ankkuri 5.34 +1.44
9. 111 Kauko Mäkelä Angelniemen Ankkuri 5.38 +1.48
10. 115 Onni Hyvämäki Someron Esa 5.49 +1.59
11. 110 Jouka Mäkelä Angelniemen Ankkuri 10.58 +7.08

Naiset: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 18 Alisa Emaldynova Salon Vilpas 33.38
2. 47 Johanna Saario Turun Urheiluliiton juoksukoulu 37.24 +3.46
3. 50 Jonna Juva 38.06 +4.28
4. 68 Sara Niemelä 38.36 +4.58
5. 82 Daisi Saetalu MS Parma 39.03 +5.25
6. 57 Emilia Holck Velo Salo 44.24 +10.46

Naiset 40: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 23 Minna Lamminen 32.42
2. 22 Jenni Lautiala Salon Vilpas 35.53 +3.11
3. 20 Anna Elovaara-Salmi Espoon Suunta 41.39 +8.57
4. 21 Hanna Ylänen 42.08 +9.26
5. 24 Tiina Päijänen 47.15 +14.33

Naiset 50: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 69 Sari Koivu Liedon Luja 38.42
2. 84 Sari Eskolin Halikko 41.34 +2.52
3. 49 Marja Lahtinen Muurlan Vihuri 49.24 +10.42

Naiset 60: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 72 Pirkko Kalliola Maarian Mahti 53.04

Tytöt 16: 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 81 Meira Hyvärinen Salon Vilpas 38.33
2. 26 Miina Lehtinen 39.23 +50
3. 80 Iida Söyrilä Angelniemen Ankkuri 41.15 +2.42

Tytöt 13: 3 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 28 Aada Tapiola Angelniemen Ankkuri 13.17
2. 91 Kielo Salo 13.50 +33
3. 29 Peppi Ylänen 14.40 +1.23
4. 77 Claudia Schön Team Schön 15.08 +1.51
5. 66 Vilja Hyvämäki Someron Esa 16.05 +2.48

Tytöt 10: 1 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 124 Kaisla Salo 4.15
2. 114 Elsa Mustonen Karkkilan Pojat 5.18 +1.03
3. 113 Julia Pajunen Perttelin Peikot 6.21 +2.06
4. 119 Ivalo van der Beek Angelniemen Ankkuri 6.28 +2.13

Hölkkä 11,2 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 87 Janne Nurminen 45.42
2. 86 Matti Yliluikki Suomusjärven Sisu 45.59 +17
3. 70 Magnus Österlund 55.28 +9.46
4. 33 Paul Kuhalampi 57.20 +11.38
5. 85 Satu Pippola Finnair Active Club 58.45 +13.03
6. 31 Jussi Koskinen Urjalan Urheilijat 1.02.29 +16.47
7. 32 Jyrki Kuusisto Suomusjärven Sisu 1.07.00 +21.18
8. 34 Rose-Marie Nurmi 1.13.22 +27.40
30 Hannes Öhman 1.13.22 +27.40

Hölkkä 7,8 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 58 Aarni Eijs Salon Vilpas 28.52
2. 36 Jari Pajunen Perttelin Peikot 35.40 +6.48
3. 52 Mika Mäkirinne Salon Kaupunki liikuntapalvelut 37.29 +8.37
4. 45 Timo Syrjälä 39.12 +10.20
5. 51 Joni Karonen Salo 40.34 +11.42
6. 89 Vesa Nohteri 42.36 +13.44
7. 62 Lasse Laaksonen Suomusjärven Sisu 45.43 +16.51
8. 60 Antti Vuorinen 45.49 +16.57
9. 43 Jorma Tiiri Loimaa 50.05 +21.13
10. 74 Anna Kuikka 53.00 +24.08
11. 75 Antti Kuikka 53.01 +24.09
12. 38 Niina Pajunen Perttelin Peikot 53.23 +24.31

Hölkkä 3 km

 Sija  Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 40 Melvin Sandberg ÅIFK Friidrott 11.49
2. 42 Thomas Sandberg ÅIFK Friidrott 12.46 +57
3. 64 Raimo Karvonen Suomusjärven Sisu 19.14 +7.25
4. 39 Markku Elolehto 19.18 +7.29
5. 41 Susanna Jänkälä 19.32 +7.43
6. 78 Piritta van der Beek 22.10 +10.21

Kävelijät, ilman aikaa

Osanottajia: 31

Nimi Seura Nimi Seura
Rauno Aavasalo Salon Viesti Eija Niinistö
Tiina Lietzén Suomusjärven Sisu Leena Sainio
Jussi Kanervo Rautsuon Raatajat Tarja Heiskanen
Saija Lantee Rautsuon Raatajat Terttu Ryyppö
Jukka Uotila Nuorisoseura Pyrintö Tuija Tuovinen
Hannu Lucenius Asko Määttänen
Iiris Määttänen Martti Lempiäinen
Sirpa Nikula Seija Vigelius
Kari Vigelius Kauko Harteva
Krister Weurlander Kaj Söderholm
Anja Poutanen Tuhto Kuhalampi
Timo Peltomaa Karjaan Ura Usko Lind
Antero Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat Matleena Kuhalampi
Marja-Leena Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat Pauli Arbelius
Maija-Leena Koivukari Suomusjärven Sisu Anneli Vuorinen
Eero Liski

« Kaikki tulokset Edellinen