13. Riston Hölkkä 1.11.1992

M M40 M50 P16 P13 N N40 T16 T13 H112 H78 Seurajoukkueet Perhejoukkueet

Lumikeli, lämpötila 0 °C. Osanottajia: 156. Muistopalikan puu: Pähkinä.

Miehet: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Matti Yliluikki Suomusjärven Sisu 40:39
2. Mikko Karjalainen Vihdin Viesti 42:07
3. Jaakko Kero Turun Urheiluliitto 42:33
4. Harri Elovaara Muurlan Kiri 42:36
5. Timo Lönnqvist Muurlan Kiri 43:02
6. Kari Nieminen Muurlan Kiri 43:14
7. Kari Pieviläinen Vihdin Viesti 43:37
8. Kari Nurmisto Muurlan Kiri 44:59
9. Sakari Parttimaa Suomusjärven Sisu 45:14
10. Esko Valtonen Muurlan Kiri 46:33
11. Juha Anttila Suomusjärven Sisu 46:56
12. Petri Lietzén Muurlan Kiri 47:32
13. Rauno Ekman Muurlan Kiri 47:36
14. Jouni Iso-Markku Suomusjärven Sisu 48:36
15. Timo Himberg Suomusjärven Sisu 50:46
16. Jukka Jakobson Muurlan Kiri 53:38
17. Jouko Iso-Markku Suomusjärven Sisu 55:53
18. Masi Eskolin Suomusjärven Sisu 56:53

Miehet 40: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Keijo Lamminpää Nousiaisten Susi 41:18
2. Sulevi Nieminen Salon Viesti 42:56
3. Teijo Erixon Kirkkonummen Veteraaniurheilijat 45:47
4. Matti Mäkirinne Suomusjärven Sisu 46:18
5. Mikko Mannonen Angelniemen Ankkuri 47:47
6. Risto Nuuros Suomusjärven Sisu 51:38
7. Tenho Hätönen Muurlan Kiri 55:08

Miehet 50: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Antero Salmi Raision Kuula 45:40
2. Keijo Linnakoski Muurlan Kiri 47:32
3. Rainer Eeronaho Muurlan Kiri 48:02
4. Lasse Mattila Kosken Kaiku 48:13
5. Raul Helenius Kenttäurheilijat -58 49:26

Pojat 16: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Sami Hämälistö Suomusjärven Sisu 32:50
2. Klaus Knuutila Perniön Urheilijat 33:04
3. Harri Pyy Angelniemen Ankkuri 34:11
4. Niklas Nyman Taalintehtaan Jäntevä 34:41
5. Mikael Sundell Taalintehtaan Jäntevä 35:55
6. Tommi Silfverberg Nummen Kipinä 36:27
7. Jussi Paganus Angelniemen Ankkuri 36:45

Pojat 13: 3,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Mika Hämälistö Suomusjärven Sisu 12:13
2. Tuomas Uotila Turun Urheiluliitto 12:42
3. Juha Valtonen Perniön Urheilijat 13:54
4. Heikki Norja Salon Viesti 14:05
5. Harri Sinnelä Suomusjärven Sisu 19:27
6. Kimmo Vuorela Suomusjärven Sisu 21:21
7. Jonne Ynnilä Suomusjärven Sisu 24:04
8. Mika Vuorela Suomusjärven Sisu 24:04

Naiset: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Riitta Ynnilä Suomusjärven Sisu 33:18
2. Tatjana Eskolin Suomusjärven Sisu 33:45
3. Satu Lindström Angelniemen Ankkuri 35:57
4. Sinikka Puuppo Länsi-Uudenmaan Suunnistajat 36:23
5. Kirsi Kavander Länsi-Uudenmaan Suunnistajat 41:11
6. Päivi Nuutinen Suomusjärven Sisu 50:41

Naiset 40: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Anneli Sinnelä Suomusjärven Sisu 36:51
2. Seija Määttänen Suomusjärven Sisu 43:29

Tytöt 16: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Marjut Nissinen Fiskarin Työväen Urheilijat 33:08
2. Mari Paganus Angelniemen Ankkuri 44:11
3. Inka-Eriikka Pyy Angelniemen Ankkuri 46:22
4. Virpi Sinnelä Suomusjärven Sisu 46:48

Tytöt 13: 3,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Karoliina Heiskanen Angelniemen Ankkuri 13:40
2. Sanna Hämälistö Suomusjärven Sisu 13:56
3. Mari Nyman Taalintehtaan Jäntevä 15:12
4. Paula Saari Perniön Urheilijat 16:53
5. Heini Ynnilä Suomusjärven Sisu 18:14
6. Pälvi Lietzén Suomusjärven Sisu 18:33
7. Tiina Ynnilä Suomusjärven Sisu 18:47

Hölkkä 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Timo Hellberg Kirjakkalan Alku 44:36
2. Marko Jaatinen Angelniemen Ankkuri 46:07
3. Teemu Virtanen Angelniemen Ankkuri 46:44
4. Viking Högnös Angelniemen Ankkuri 47:45
5. Mika Sipponen Lohja 48:38
6. Joni Kallio Angelniemen Ankkuri 51:04
7. Kari Hiidensalo Keräkankareen Erä 51:15
8. Jukka Lehtosaari 51:46
9. Taisto Kosonen Somero 53:35
10. Osmo Saari Perniön Urheilijat 54:26
11. Anna Uotila Kiikalan Urheilijat 54:38
12. Veikko Haapanen Mettu 57:02
13. Hemmo Toivonen Muurlan Vihuri 57:39
14. Eero Nyhä Kosken Kaiku 59:28
15. Markku Laurinen Mettu 1:01:07
16. Jaakko Latikka 1:02:14
17. Mikko Uotila Kiikalan Urheilijat 1:02:27
18. Tiina Kerkola Paimion Rasti 1:07:31
19. Mika Kerkola Paimion Rasti 1:07:31

Hölkkä 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Anssi Peltonen 28:38
2. Simo Järvelä Salon Viesti 29:36
3. Ari Peltonen 30:34
4. Jouni Anttila Suomusjärven Sisu 32:59
5. Jani Nurminen Salon Kylmäpojat 33:03
6. Asko Virtanen Angelniemen Ankkuri 33:07
7. Timo Peltomaa Karjaa 33:23
8. Esa Sainio RP 33:40
9. Erkko Pyy Angelniemen Ankkuri 33:43
10. Eero Nurminen Suomusjärven Sisu 34:03
11. Mikko Mäkirinne 34:08
12. Ilkka Lindström Kiskon Kiskojat 34:13
13. Hannu Pyy Angelniemen Ankkuri 34:15
14. Raimo Nikander Multisport Team 34:34
15. Heikki Paganus VR Urheilu 35:30
16. Aimo Peltonen 35:45
17. Torolf Isberg Kemiö 36:18
18. Erkki Näppä Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät -82 36:21
19. Stig Eriksson Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 36:29
20. Jorma Laaksonen Suomusjärven Sisu 36:33
21. Olli Harjanne Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät -82 36:38
22. Taisto Nieminen Muurlan Kiri 36:47
23. Reijo Laukkanen Koski Tl 37:29
24. Mauri Sinnelä Suomusjärven Sisu 38:14
25. Erkko Uusimaa VH 38:41
26. Raimo Laakso 38:53
27. Toni Vantala Nummen Kipinä 38:57
28. Markku Tuiskunen Vihdin Veto 39:21
29. Pertti Kokko Muurlan Kiri 39:30
30. Pekka Koski Suomusjärven Sisu 40:15
31. Irmeli Wahlberg Muurlan Kiri 40:31
32. Heikki Vainio Kisko 40:39
33. Markku Lietzén Suomusjärven Sisu 41:17
34. Ahti Himberg Suomusjärven Sisu 41:34
35. Mauno Leskinen Kisko 41:46
36. Ismo Lampainen Kiskon Työväen Urheilijat 41:55
37. Jorma Salonen Espoon Suunta 42:13
38. Pentti Johansson Vihti 42:22
39. Urpo Heinonen Suomusjärven Sisu 43:25
40. Jani Nieminen Piikkiön Karhu 44:37
41. Raimo Nieminen Muurlan Kiri 44:38
42. Risku-Norja 45:30
43. Valto Ylimaa Leinovalu 45:32
44. Kari Kuusisaari Vantaa 46:02
45. Reijo Lindqvist Työväen Urheiluliitto 46:30
46. Tarja Lehtonen Muurlan Kiri 48:35
47. Reino Koski Suomusjärven Sisu 48:54
48. Antti Lietzén Suomusjärven Sisu 49:41
49. Heli Hämälistö Suomusjärven Sisu 50:41
50. Helena Aaltonen Suomusjärven Sisu 54:30
51. Kalle Järvinen Suomusjärven Sisu 56:31
52. Matti Järvinen Suomusjärven Sisu 56:32
53. Pilvi Lietzén Suomusjärven Sisu 57:18
54. Elise Lietzén Suomusjärven Sisu 57:19
55. Anja Poutanen Suomusjärven Sisu 57:33
56. Kirsi Nieminen Muurlan Kiri 59:41
57. Pia Nieminen Piikkiön Karhu 59:41
58. Ritva Ynnilä Suomusjärven Sisu 1:00:00
59. Janne Vuorela Suomusjärven Sisu 1:10:57
60. Tauno Vuorala Suomusjärven Sisu 1:12:04
61. Hilkka Vuorela Suomusjärven Sisu 1:12:06
62. Pirjo Veikkolin Perniö 1:13:04
63. Kyllikki Veikkolin Somero 1:13:06
64. Auli Nuuros Suomusjärven Sisu 1:17:21
65. Mirja Mäkirinne Suomusjärven Sisu 1:17:21
66. Heidi Määttänen Suomusjärven Sisu 1:17:51
67. Esa Harvala Vantaa 1:18:21
68. Juhani Korvenmaa Karhukopla 1:18:22
69. Heikki Liukku Suomusjärven Sisu 1:43:39
70. Kerttu Liukku Suomusjärven Sisu 1:43:39
71. Marjatta Fagerholm 1:43:39
72. Ritva Jalonen 1:43:39
73. Raila Ekman 1:43:39

Seurajoukkueet 7 x 11,2 km

1. Muurlan Kiri 5.15.28
Keijo Linnakoski, Esko Valtonen, Petri Lietzén, Harri Elovaara, Kari Nurmisto, Timo Lönnqvist, Kari Nieminen

2. Suomusjärven Sisu 5.30.07
Matti Yliluikki, Jouni Iso-Markku, Matti Mäkirinne, Juha Anttila, Timo Himberg, Risto Nuuros, Sakari Parttimaa

Perhejoukkueet 3 x 7,8 km

1. Peltonen 1.34.57
Anssi, Ari, Aimo

2. Pyy 1.42.09
Hannu, Harri, Erkko

3. Paganus 1.56.26
Heikki, Jussi, Mari

4. Sinnelä 2.01.53
Anneli, Mauri, Virpi

5. Nieminen 2.01.56
Taisto, Raimo, Irmeli

6. Lietzén 2.28.16
Markku, Antti, Pilvi

7. Vuorela 3.35.07
Tauno, Hilkka, Janne