15. Riston Hölkkä 6.11.1994

M M40 M50 P16 P13 N N40 T16 T13 H112 H78 Seurajoukkueet Perhejoukkueet

Sää pilvipoutainen, tyyni. Lämpötila +5 °C. Osanottajia: 195. Muistopalikan puu: Orapihlaja.

Miehet: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Jaakko Kero Turun Urheiluliitto 38:55
2. Matti Yliluikki Suomusjärven Sisu 39:00
3. Jyrki Repola Länsi-Uudenmaan Urheilijat 39:10
4. Tuomo Lehtinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat 39:15
5. Petri Lietzén Muurlan Kiri 39:52
6. Simo Järvelä Marttilan Murto 40:04
7. Sakari Parttimaa Suomusjärven Sisu 41:06
8. Timo Parttimaa Suomusjärven Sisu 41:30
9. Timo Tynys Länsi-Uudenmaan Urheilijat 41:36
10. Jussi-Pekka Heikkinen Paimion Urheilijat 42:05
11. Mika Kerkola Suomusjärven Sisu 42:15
12. Rauno Ekman Muurlan Kiri 42:16
13. Marko Veijalainen Länsi-Uudenmaan Urheilijat 42:20
14. Kari Nieminen Muurlan Kiri 42:38
15. Vesa Oksanen Rasti-Perniö hs 42:49
16. Risto Gustafsson Rasti-Perniö hs 44:02
17. Jouni Sorvari Länsi-Uudenmaan Urheilijat 44:49
18. Petteri Lindblom Suomusjärven Sisu 45:26
19. Timo Hellberg Rasti-Perniö hs 46:21
20. Miika Kaven Länsi-Uudenmaan Urheilijat 46:58
21. Timo Himberg Suomusjärven Sisu 48:57
22. Tero Kokko Rasti-Perniö hs 49:02
23. Jyrki Ketonen Rasti-Perniö hs 50:15
24. Osmo Saari Rasti-Perniö hs 56:02

Miehet 40: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Kalevi Maimonen Muurlan Kiri 40:18
2. Heikki Kivioja Muurlan Kiri 41:21
3. Harri Elovaara Muurlan Kiri 41:26
4. Markki Veijalainen Länsi-Uudenmaan Urheilijat 41:32
5. Kari Nurmisto Muurlan Kiri 43:56
6. Juhani Peltola Kiskon Kiskojat 44:15
7. Veli Tynkkynen Someron Voima 44:59
8. Esko Valtonen Muurlan Kiri 45:30
9. Tenho Hätönen Muurlan Kiri 51:24
10. Esko Salminen Rasti-Perniö hs 51:55
11. Jouko Visa Suomusjärven Sisu 54:14
12. Risto Nuuros Suomusjärven Sisu 54:14

Miehet 50: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Antero Salmi Raision Kuula 45:11
2. Rainer Eeronaho Muurlan Kiri 45:56
3. Markus Lehtinen Rekolan Raikas 49:28

Pojat 16: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Mikko Ristimäki Turun Weikot 27:47
2. Sami Hämälistö Suomusjärven Sisu 29:39
3. Tommi Silfverberg Nummen Kipinä 30:00
4. Arttu Saarinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat 31:07
5. Mika Hämälistö Suomusjärven Sisu 32:03

Pojat 13: 3,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Tuomas Uotila Turun Urheiluliitto 11:44
2. Jukka Eeva Perttelin Peikot 12:41
3. Heikki Norja Salon Vilpas 13:07
4. Jori Jokinen Kiskon Kiskojat 15:02
5. Tommi Ynnilä Suomusjärven Sisu 15:02
6. Aapo Kujanpää Turun Urheiluliitto 15:40
7. Antti Nurminen Suomusjärven Sisu 16:33
8. Janne Nurminen Suomusjärven Sisu 16:38
9. Harri Sinnelä Suomusjärven Sisu 17:10
10. Niko Leppänen Lohjan Louhi 17:43
11. Kimmo Vuorela Suomusjärven Sisu 18:50
12. Mika Vuorela Suomusjärven Sisu 20:34
13. Jesse Ynnilä Suomusjärven Sisu 21:20
14. Jonne Ynnilä Suomusjärven Sisu 21:20

Naiset: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Elisa Maimonen Turun Weikot 31:21
2. Tanja Maimonen Turun Weikot 32:24
3. Riitta Ynnilä Suomusjärven Sisu 32:38
4. Tatjana Eskolin Suomusjärven Sisu 36:16
5. Seija Pätsi Riihimäki 38:02
6. Heli Hämälistö Suomusjärven Sisu 42:26
7. Terhi Sinnelä Suomusjärven Sisu 47:24

Naiset 40: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Tuula Forsman Delta 32:55
2. Sinikka Puuppo Länsi-Uudenmaan Suunnistajat 35:56
3. Pirjo Veijalainen Lohjan Haka 38:42
4. Anneli Sinnelä Suomusjärven Sisu 38:48
5. Helmi Risku-Norja 41:42

Tytöt 16: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Annukka Lintula Perniön Urheilijat 32:16
2. Anna Mustikkamäki Loimaan Jankko 37:58
3. Sanna Hämälistö Suomusjärven Sisu 39:21
4. Mari Paganus Angelniemen Ankkuri 39:33
5. Terhi Jokinen Kiskon Kiskojat 41:13
6. Pälvi Lietzén Suomusjärven Sisu 46:21

Tytöt 13: 3,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Niina Jokirinta Halikon Hakoniskat 14:16
2. Saila Kujanpää Turun Urheiluliitto 15:01
3. Henna Hietanen Kiskon Kiskojat 16:11
4. Pilvi Lietzén Suomusjärven Sisu 17:30
5. Heini Ynnilä Suomusjärven Sisu 17:46
6. Tiina Ynnilä Suomusjärven Sisu 18:04
7. Kaisa Auvinen Suomusjärven Sisu 20:18
8. Anna Hietanen Kiskon Kiskojat 21:34
9. Krista Tuominen Muurlan Vihuri 26:16

Hölkkä 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Arto Korpinen Enäjärven ala-aste 40:35
2. Rauno Hakala Marttilan Murto 42:14
3. Viking Högnes 45:00
4. Timo Kujanpää TS-Hölkkä 46:44
5. Kauko Pätsi Riihimäki 46:57
6. Markku Karro Perttelin Peikot 47:51
7. Eero Aalto Lohjan Teho 49:12
8. Jukka Lehtosaari 50:50
9. Markku Laurinen Mellilän Huovit 51:35
10. Raimo Mustikkamäki Loimaan Jankko 51:49
11. Matti Turpeinen Nummen Kipinä 52:23
12. Tommi Elomaa Turun Urheiluliitto 52:43
13. Jani Harjunpää Top-Hill 52:43
14. Armas Tuominen Nummen Kipinä 1:02:31

Hölkkä 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Jussi Paganus Angelniemen Ankkuri 31:33
2. Jussi Heikkinen Paimion Urheilijat 31:36
3. Joni Kallio Angelniemen Ankkuri 31:44
4. Kauko Tuominen Halikon Hakoniskat 31:59
5. Reijo Tuominen Perttelin Peikot 32:06
6. Juha Helenius Salon Vilpas 32:20
7. Touko Tuominen Halikon Hakoniskat 32:23
8. Teijo Ankkuri Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät -82 32:42
9. Niklas Nyman Taalintehtaan Jäntevä 32:55
10. Eero Nurminen Suomusjärven Sisu 33:02
11. Eero Saari Häjyt 33:06
12. Tapani Huovila PePy 33:37
13. Jyri Jokinen Kiskon Kiskojat 33:50
14. Hannu Pyy Angelniemen Ankkuri 33:51
15. Esa Tuomikoski Halikko 34:11
16. Timo Peltomaa Karjaa 34:21
17. Hemmo Toivonen Muurlan Kiri 34:27
18. Heikki Paganus Suomusjärven Sisu 34:42
19. J. Rannisto 34:44
20. Torolf Isberg Kemiö 34:58
21. Ismo Kakko Perttelin Peikot 35:01
22. Joni Tuominen Perttelin Peikot 35:11
23. Mikko Metsämäki Angelniemi 35:33
24. Ilkka Lindström Kiskon Kiskojat 35:57
25. Raimo Laakso 36:10
26. Jarkko Pyy Angelniemen Ankkuri 36:24
27. Matti Lehtonen Halikon Hakoniskat 36:54
28. Pirjo Kivioja Salon Vilpas 37:30
29. Pirkko Kalliola Turun Suunnistajat 37:37
30. Harri Pyy Angelniemen Ankkuri 38:20
31. Elise Lietzén Suomusjärven Sisu 38:21
32. Mauri Sinnelä Suomusjärven Sisu 38:25
33. Janne Harilahti Suomusjärven Sisu 38:41
34. Matti Köykkä Häjyt 38:43
35. Heikki Haapaniemi Häjyt 39:16
36. Outi Helkama Kiskon Kiskojat 39:18
37. Markku Tuiskunen ViVU 39:21
38. Jorma Laaksonen Suomusjärven Sisu 39:23
39. Markku Lietzén Suomusjärven Sisu 39:52
40. Erkki Lackström Inkoon Voima 40:08
41. Pertti Kokko Muurlan Kiri 40:20
42. Reijo Lindgren Perttelin Peikot 40:23
43. Urpo Heinonen Suomusjärven Sisu 40:48
44. Pekka Koski Suomusjärven Sisu 41:05
45. Jouko Jokinen Kiskon Kiskojat 41:07
46. Irmeli Wahlberg Muurlan Kiri 41:38
47. Raimo Nieminen Muurlan Kiri 41:38
48. Jouko Iso-Markku Suomusjärven Sisu 43:34
49. Ilkka Pennanen Suomusjärven Sisu 43:35
50. Matti Mäkirinne Suomusjärven Sisu 43:35
51. Raija Kujanpää Turku 44:02
52. Usko Lind Rajamäen Rykmentti 44:13
53. Mauno Hakkila Angelniemen Ankkuri 45:07
54. Jukka Helkama Kiskon Kiskojat 45:07
55. Antti Saarikko Loimaa 45:50
56. Aulis Saarikko Lammin Säkiä 45:50
57. Reino Koski Suomusjärven Sisu 46:13
58. Kari Kuusisaari Vantaa 47:10
59. Timo Kokko Kiskon Kiskojat 48:50
60. Erkki Rannisto Muurlan Kiri 49:39
61. Paula Leppänen Lohjan Louhi 49:44
62. Paula Roivas Suomusjärven Sisu 50:36
63. Antti Leppänen Lohjan Louhi 52:57
64. Raine Toivonen Lohja 52:57
65. Terttu Remander 54:14
66. Helena Aaltonen Suomusjärven Sisu 59:12
67. Anja Poutanen Suomusjärven Sisu 59:13
68. Kirsti Nieminen Muurlan Kiri 1:02:36
69. Janne Vuorela Suomusjärven Sisu 1:05:54
70. Tiina Kerkola Suomusjärven Sisu 1:06:20
71. Kirsi Murtomäki Suomusjärven Sisu 1:06:20
72. Teemu Haavisto Suomusjärven Sisu 1:06:40
73. Marko Haavisto Suomusjärven Sisu 1:06:40
74. Lyyli Sinnelä Suomusjärven Sisu 1:07:34
75. Ulla Auranen Suomusjärven Sisu 1:09:44
76. Olavi Auranen Suomusjärven Sisu 1:09:44
77. Hilkka Vuorela Suomusjärven Sisu 1:10:56
78. Tauno Vuorela Suomusjärven Sisu 1:10:56
79. Juhani Korvenmaa Karhukopla 1:12:41
80. Seija Haavisto Suomusjärven Sisu 1:13:11
81. Teuvo Haavisto Suomusjärven Sisu 1:13:11
82. Sakari Haavisto Suomusjärven Sisu 1:13:12
83. Ritva Ynnilä Suomusjärven Sisu 1:14:27
84. Kaija Heinonen Nummen Kipinä 1:14:30
85. Kalevi Lindholm IK-32 1:21:50
86. Markus Lindholm IK-32 1:21:50
87. Juho Määttänen Suomusjärven Sisu 1:24:04
88. Seija Määttänen Suomusjärven Sisu 1:24:04
89. Heidi Määttänen Suomusjärven Sisu 1:25:43
90. Iiris Lintula Suomusjärven Sisu 1:25:43
91. Asko Määttänen Suomusjärven Sisu 1:25:43
92. Antti Lietzén Suomusjärven Sisu 1:28:25
93. Riku Ekman 1:43:44
94. Raila Ekman 1:44:00
95. Kerttu Liukku Suomusjärven Sisu 1:44:00
96. Heikki Liukku Suomusjärven Sisu 1:44:00

Seurajoukkueet 7 x 11,2 km

1. Muurlan Kiri 4.51.47
Kari Nieminen, Kari Nurmisto, Heikki Kivioja, Kalevi Maimonen, Harri Elovaara, Rauno Ekman, Petri Lietzén

2. Länsi-Uudenmaan Urheilijat 4.55.40
Marko Veijalainen, Markku Veijalainen, Jouni Sorvari, Tuomo Lehtinen, Miika Kaven, Jyrki Repola, Timo Tynys

3. Suomusjärven Sisu 5.12.28
Matti Yliluikki, Risto Nuuros, Sakari Parttimaa, Timo Parttimaa, Mika Kerkola, Petteri Lindblom, Timo Himberg

4. Rasti-Perniö hs 5.40.26
Vesa Oksanen, Risto Gustafsson, Jyrki Ketonen, Esko Salminen, Timo Hellberg, Timo Kokko, Osmo Saari

Perhejoukkueet 3 x 7,8 km

1. Tuominen 1.36.28
Reijo, Kauko, Touko

2. Hämälistö 1.41.03
Sami, Mika, Sanna

3. Paganus 1.45.48
Mari, Jussi, Heikki

4. Pyy 1.50.35
Hannu, Jarkko, Harri

5. Jokinen 1.56.10
Jouko, Jyri, Terhi

6. Lietzén 2.04.34
Elise, Markku, Pälvi

7. Sinnelä 2.04.37
Anneli, Terhi, Mauri

8. Vuorela 3.27.46
Tauno, Hilkka, Janne