16. Riston Hölkkä 5.11.1995

M M40 M50 P16 P13 N N40 T16 T13 H112 H78 Seurajoukkueet Perhejoukkueet

Sää aurinkoinen, tyyni. Lämpötila -5 °C. Lunta noin viisi senttiä. Osanottajia: 165. Muistopalikan puu: Visakoivu.

Miehet: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Simo Järvelä Marttilan Murto 39:26
2. Jussi-Pekka Heikkinen Paimion Urheilijat 40:13
3. Arto Korpinen Enäjärven ala-aste 40:23
4. Sakari Parttimaa Suomusjärven Sisu 40:37
5. Miika Hernelahti Länsi-Uudenmaan Urheilijat 40:46
6. Jyrki Repola Länsi-Uudenmaan Urheilijat 40:48
7. Matti Yliluikki Suomusjärven Sisu 41:24
8. Timo Parttimaa Suomusjärven Sisu 41:32
9. Jaakko Nyman Karjaan Ura 42:48
10. Mika Kerkola Suomusjärven Sisu 44:00
11. Sami Hämälistö Suomusjärven Sisu 44:20
12. Tommi Silfverberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat 44:40
13. Rauno Ekman Muurlan Kiri 45:32
14. Jyrki Niemi Muurlan Kiri 46:42
15. Jouni Sorvari Länsi-Uudenmaan Urheilijat 49:21
16. Timo Himberg Suomusjärven Sisu 51:04
17. Jouni Iso-Markku Suomusjärven Sisu 1:00:37

Miehet 40: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Harri Elovaara Muurlan Kiri 42:51
2. Kari Nieminen Muurlan Kiri 44:52
3. Esko Valtonen Muurlan Kiri 45:03
4. Lasse Kataja Länsi-Uudenmaan Urheilijat 45:07
5. Juhani Peltola Kiskon Kiskojat 45:24
6. Kari Nurmisto Muurlan Kiri 46:29
7. Matti Mäkirinne Suomusjärven Sisu 47:38
8. Pasi Kasurinen Kalevan Kiertäjät 47:55
9. Pentti Kuusela Länsi-Uudenmaan Urheilijat 48:06
10. Jaakko Kivioja Kalevan Kiertäjät 49:22
11. Reijo Lehtovaara Kalevan Kiertäjät 49:53
12. Urmas Apaja Kalevan Kiertäjät 50:26
13. Aulis Nikkanen Kalevan Kiertäjät 51:34
14. Aarne Talikka Kalevan Kiertäjät 51:34
15. Risto Nuuros Suomusjärven Sisu 53:04
16. Tenho Hätönen Muurlan Kiri 54:29
17. Reijo Hannus Kalevan Kiertäjät 55:54

Miehet 50: 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Markku Veijalainen Länsi-Uudenmaan Urheilijat 43:53
2. Sven Ljungren Karjaan Ura 47:48
3. Rainer Eeronaho Muurlan Kiri 49:23
4. Matti Leijola Sammatti 54:18

Pojat 16: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Tommi Sjöholm Angelniemen Ankkuri 29:51
2. Tuomas Uotila Turun Urheiluliitto 31:05
3. Teemu Väre Someron Esa 33:05
4. Simo Tuomala Perttelin Peikot 33:47
5. Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri 36:41
6. Jarkko Pyy Angelniemen Ankkuri 37:48

Pojat 13: 3,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Jukka Eeva Perttelin Peikot 12:35
2. Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri 14:43
3. Arto Sinnelä Suomusjärven Sisu 15:46
4. Antti Nurminen Suomusjärven Sisu 16:41
5. Janne Nurminen Suomusjärven Sisu 17:39
6. Tommi Ynnilä Suomusjärven Sisu 19:43
7. Mika Vuorela Suomusjärven Sisu 20:37
8. Jonne Ynnilä Suomusjärven Sisu 29:44
9. Jesse Ynnilä Suomusjärven Sisu 29:53

Naiset: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Elisa Maimonen Loimaan Leisku 30:55
2. Tanja Maimonen Turun Weikot 33:31
3. Tatjana Eskolin Suomusjärven Sisu 37:01
4. Elina Kivioja Angelniemen Ankkuri 38:21
5. Terhi Sinnelä Suomusjärven Sisu 40:43
6. Kirsi Kavander Länsi-Uudenmaan Suunnistajat 41:22

Naiset 40: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Riitta Ynnilä Suomusjärven Sisu 33:58
2. Anneli Sinnelä Suomusjärven Sisu 39:31
3. Terttu Leppähaara 40:28

Tytöt 16: 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Annukka Lintula Perniön Urheilijat 33:23
2. Sanna Hämälistö Suomusjärven Sisu 37:51
3. Sari Yrjölä Parolan Visa 40:06
4. Inka-Eriikka Pyy Angelniemen Ankkuri 51:28
5. Tiina Ynnilä Suomusjärven Sisu 58:49

Tytöt 13: 3,0 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Krista Tuominen Muurlan Kiri 21:34

Hölkkä 11,2 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Rauno Hakala Marttilan Murto 43:40
2. Markku Karro Perttelin Peikot 47:43
3. Jussi Paganus Angelniemen Ankkuri 48:05
4. Veli-Matti Heinonen Delta 48:37
5. Janne Salo Angelniemen Ankkuri 48:48
6. Timo Hellberg Kirjakkalan Alku 48:57
7. Jouko Sinkko Kosken Kaiku 49:17
8. Jukka Lehtosaari 52:18
9. Vilho Loppukaarre Helsingin Jyry 53:33
10. Markku Laurinen Mellilän Huovit 55:20
11. Jouko Iso-Markku Suomusjärven Sisu 1:00:37

Hölkkä 7,8 km

 Sija  Nro NimiSeuraTulosEro
1. Perttu Uotila Turun Urheiluliitto 28:38
2. Arvi Uotila Turun Urheiluliitto 30:45
3. Kaj Söderholm Siuntio 32:26
4. Tero Kokko Rasti-Perniö 32:42
5. Eero Nurminen Suomusjärven Sisu 32:50
6. Touko Tuominen Halikon Hakoniskat 33:07
7. Toni Vantala NuHu 33:09
8. Joni Kallio Angelniemen Ankkuri 33:17
9. Jarmo Sarhola Kiskon Kiskojat 33:21
10. Hannu Pyy Angelniemen Ankkuri 33:38
11. Reijo Tuominen Perttelin Peikot 33:39
12. Kauko Tuominen Halikon Hakoniskat 33:55
13. Esko Salminen Rasti-Perniö 34:24
14. Heikki Tuomala Perttelin Peikot 35:01
15. Ari Jussila Kosken Kaiku 35:08
16. Torolf Isberg Kemiö 35:15
17. Osmo Saari Rasti-Perniö 35:36
18. Aimo Peltonen Salon Viesti 35:37
19. J. Rannisto 35:52
20. Timo Peltomaa Karjaa 36:15
21. Raimo Laakso 36:34
22. Matti Lehtonen Halikon Hakoniskat 37:15
23. Sanna Heinonen Angelniemen Ankkuri 37:22
24. Matti Turpeinen Nummen Kipinä 37:31
25. Mika Soini Perniö 37:41
26. Mari Paganus Angelniemen Ankkuri 37:45
27. Pekka Koski Suomusjärven Sisu 37:54
28. Jukka Lietzén Kiskon Kiskojat 38:11
29. Ilkka Lindström Kiskon Kiskojat 38:11
30. Erkki Yrjölä Parola 38:35
31. Pirjo Kivioja Salon Viesti 38:52
32. Outi Helkama Perniön Urheilijat 38:57
33. Markku Tuiskunen ViVe 39:27
34. Raimo Pirttipää Turku 39:57
35. Tuula Yrjölä Parola 40:08
36. Markku Lietzén Suomusjärven Sisu 40:10
37. Matti Repo Forssa 40:16
38. Unto Jasperi Forssan Alku 40:17
39. Mauri Sinnelä Suomusjärven Sisu 40:44
40. Paavo Palokangas Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 41:16
41. Pertti Kokko Muurlan Kiri 41:58
42. Erkko Pyy Angelniemen Ankkuri 42:11
43. Jorma Salonen Espoon Suunta 42:50
44. Krister Weurlander Siuntio 42:53
45. Seppo Saarikko Lammin Säkiä 43:15
46. Urpo Heinonen Suomusjärven Sisu 44:08
47. Matti Järvinen Suomusjärven Sisu 44:08
48. Seija Määttänen Suomusjärven Sisu 44:25
49. Antti Saarikko Loimaa 45:21
50. Aulis Saarikko Lammin Säkiä 45:21
51. Reino Koski Suomusjärven Sisu 45:33
52. Tiina Kerkola Suomusjärven Sisu 45:52
53. Armas Tuominen Nummen Kipinä 46:16
54. Erkki Rannisto Muurlan Kiri 47:15
55. Jussi Tuomala Perttelin Peikot 47:17
56. Pälvi Lietzén Suomusjärven Sisu 47:31
57. Heidi Sederholm Muurlan Kiri 47:32
58. Harri Sinnelä Suomusjärven Sisu 49:09
59. Kalle Järvinen Suomusjärven Sisu 51:56
60. Heikki Harkkala Hongiston Tarmo 52:27
61. Aulis Moukolainen Rasti-Perniö 52:48
62. Arna Määttänen Suomusjärven Sisu 52:49
63. Ulla Mellin Suomusjärven Sisu 52:49
64. Kari Kuusisaari Vantaa 53:04
65. Anne Lehtosaari 53:16
66. Liisa Tuominen Perttelin Peikot 53:33
67. Antti Lietzén Suomusjärven Sisu 54:25
68. Anja Poutanen Suomusjärven Sisu 54:56
69. Kimmo Vuorela Suomusjärven Sisu 55:07
70. Tauno Vuorela Suomusjärven Sisu 55:15
71. Pilvi Lietzén Suomusjärven Sisu 58:48
72. Helena Aaltonen Suomusjärven Sisu 58:51
73. Jorma Pakkanen Hämeenlinna 59:09
74. Raimo Soininen Hämeenlinna 59:09
75. Janne Vuorela Suomusjärven Sisu 1:03:27
76. Helena Soininen Hämeenlinna 1:05:00
77. Vuokko Harkkala Hongiston Tarmo 1:06:12
78. Lyyli Sinnelä Suomusjärven Sisu 1:07:35
79. Hilkka Vuorela Suomusjärven Sisu 1:11:08
80. Leena Jäppinen Hiidenkiertäjät 1:14:59
81. Juhani Korvenmaa Karhukopla 1:21:19
82. Joonas Parttimaa Suomusjärven Sisu 1:21:30
83. Kaisa Parttimaa Suomusjärven Sisu 1:21:30
84. Raila Ekman 1:22:27
85. Heikki Liukku Suomusjärven Sisu 1:22:27
86. Minna Parttimaa Suomusjärven Sisu 1:22:30

Seurajoukkueet 7 x 11,2 km

1. Suomusjärven Sisu 5.10.44
Matti Mäkirinne, Matti Yliluikki, Timo Parttimaa, Sakari Parttimaa, Mika Kerkola, Timo Himberg, Sami Hämälistö

2. Länsi-Uudenmaan Urheilijat 5.12.49
Jyrki Repola, Markku Veijalainen, Pentti Kuusela, Jouni Sorvari, Miika Hernelahti, Tommi Silfverberg, Lasse Kataja

3. Muurlan Kiri 5.20.25
Harri Elovaara, Kari Nurmisto, Esko Valtonen, Kari Nieminen, Jyrki Niemi, Rauno Ekman, Rainer Eeronaho

4. Kalevan Kiertäjät 5.56.38
Urmas Apaja, Aarne Talikka, Reijo Lehtovaara, Aulis Nikkanen, Pasi Kasurinen, Reijo Hannus, Jaakko Kivioja

Perhejoukkueet 3 x 7,8 km

1. Uotila 1.30.28
Perttu, Arvi, Tuomas

2. Tuominen 1.40.41
Kauko, Touko, Reijo

3. Pyy 1.53.37
Hannu, Erkko, Jarkko

4. Tuomala 1.56.05
Heikki, Jussi, Simo

5. Yrjölä 1.58.49
Tuula, Sari, Erkki

6. Sinnelä 2.00.58
Anneli, Terhi, Mauri

7. Saarikko 2.13.57
Seppo, Antti, Aulis

8. Lietzén 2.22.06
Markku, Pälvi, Antti

9. Vuorela 2.53.49
Kimmo, Tauno, Janne